Narcos

Suplementacja

Suplementacja

images

   Suplementacja to dzisiaj bardzo modne słowo.Oznacza uzupełnianie diety o niezbędne witaminy i składniki mineralne. Osobiście jestem zdania , że witaminy i inne związki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu powinniśmy dostarczać właściwie się odżywiając.Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy jest to dzisiaj możliwe???

Czy więc powinniśmy się suplementować? To zależy od wielu czynników.Dla przykładu, ponieważ podaż witaminy D jest ściśle związana ze słońcem, zalecana jest jej suplementacja w miesiącach wrzesień-kwiecień. Suplementacja innych witamin i minerałów zależy tak naprawdę od tego, czy mamy niedobory, czy też jesteśmy w stanie sami sobie zapewnić  odpowiednie  ich ilości .  Suplementy oparte na naturalnych i sprawdzonych produktach mogą być wsparciem i uzupełnieniem diety. Należy tylko pamiętać o dwóch rzeczach: nigdy nie zrobią czegoś za ciebie i nigdy nie zastąpią jedzenia. To jest dodatek, a nie zastępca.

   Na co więc zwrócić uwagę ,jeśli już musimy sięgnąć po suplementy?

Po pierwsze i najważniejsze: przeczytać skład.Mogą zawierać substancje ,których np. nie toleruje twój organizm.

Po drugie sprawdzić historię firmy oferującej suplement np.ile lat istnieje,jakie posiada patenty,jakie certyfikaty posiadają suplementy przez nią oferowane .

Po trzecie stosować tylko wtedy jeśli jest to konieczne.Mogą pomóc w regeneracji organizmu, w niedoborach witamin, w odchudzaniu, w leczeniu (!) – ale tylko w przypadkach, w których są mądrze stosowane i dobrze dobrane.