Narcos

Program regulacji metabolizmu

Metabolizm

Metabolizm to nic innego jak przemiana materii, którą możemy wytłumaczyć jako szereg skomplikowanych procesów biochemicznych.Procesy te pozwalają komórce na wzrost i rozmnażanie, zarządzanie swoją strukturą wewnętrzną oraz odpowiadanie na bodźce zewnętrzne.Przebiegają łańcuchowo i cyklicznie.Regulują je układ nerwowy, enzymy, hormony a nawet witaminy. Do przebiegu tych procesów potrzebna jest energia.Głównie dostarczamy ją z pożywieniem.

Jak to się dzieje ,że jedni mają  ,,wolną” przemianę materii a drudzy ,, szybką”?W dużej mierze jest to zależne od naszych genów,ale nie tylko. Wpływ na tempo metabolizmu ma:

 PŁEĆ

Kobiety mają zazwyczaj nieco wolniejsze tempo przemiany materii niż mężczyźni, ze względu na inny skład ciała, m.in. mają mniej mięśni, a więcej tkanki tłuszczowej. Wyższa zawartość tkanki tłuszczowej powoduje niższe tempo metabolizmu.

WIEK

Tempo metabolizmu w trakcie życia człowieka ulega charakterystycznym zmianom. Przyspieszenie przemiany materii następuje u dzieci w okresie noworodkowym oraz u młodzieży w czasie pokwitania. Spadek zaś, ma miejsce u kobiet w okresie menopauzy. U mężczyzn proces ten następuje stopniowo i jest mniej znaczący.

KLIMAT

Szybsze tempo przemiany materii obserwujemy u mieszkańców krajów północnych, wolniejsze zaś wśród ludzi z krajów o klimacie tropikalnym.

TEMPERATURA CIAŁA

W stanach chorobowych przebiegających z gorączką, następuje wzrost tempa przemiany materii. Zapotrzebowanie energetyczne zwiększa się o 12% wraz z każdym stopniem Celsjusza powyżej prawidłowej ciepłoty ciała.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Ma ona znaczący wpływ na wysokość całkowitej przemiany materii. Po pierwsze, intensywny wysiłek zwiększa zapotrzebowanie na energię, po drugie, aktywność fizyczna rozbudowuje mięśnie, które do funkcjonowania potrzebują znacznie więcej energii niż tkanka tłuszczowa. Obydwa te czynniki powodują przyspieszenie tempa metabolizmu.Należy jednak pamiętać ,aby mierzyć siły na zamiary.

RODZAJ SPOŻYWANEGO POSIŁKU

Po spożyciu posiłku następuje specyficzna reakcja zwana termogenezą indukowaną pożywieniem, wynikiem czego jest wzrost tempa metabolizmu na kilkadziesiąt minut. Metabolizm w największym stopniu (o 20%) przyspieszają posiłki białkowe.Nie oznacza to jednak żeby jeść tylko białko .Nasz organizm potrzebuje również tłuszczy i węgłowodanów.

Co się dzieje kiedy nasz metabolizm działa nieprawidłowo?

Ludzie zaczynają chorować.Pojawiają się choroby metaboliczne(cukrzyca,dna moczanowa,osteoporoza i inne),otyłość,problemy ze skórą,paznokciami,włosami.

 Kompleksowy program regulacji metabolizmu pomoże Państwu odkwasić i oczyścić organizm z toksyn,nawodnić go,uzupełnić ewentualne niedobory witamin i minerałów oraz wyrobić prawidłowe nawyki żywieniowe.Program jest omawiany na indywidualnych prezentacjach.Na spotkaniu, po badaniu na analizatorze, dowiecie się Państwo jak prawidłowo się odżywiać,jakie suplementy wybrać i jak je stosować oraz poznacie zależności w funkcjonowaniu organizmu .Harmonogram prezentacji aktualizowany na bieżąco i dostępny w zakładce aktualności.Inne terminy możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.